Bc. Kateřina Holubová

Informace o člence týmu Plzeňské zastávky

Jmenuji se Katka Holubová a bydlím v jedné vesničce kousek za Prahou. V Plzni jsem byla jako malá několikrát, každá návštěva v ní byla s něčím spojena a zůstala mi po ní silná vzpomínka. Blíže jsem Plzeň poznala o mnoho let později a postupně mi přirůstá k srdci.

Vystudovala jsem ergoterapii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, v současné době pracuji v neuropsychologické rehabilitaci s pacienty po získaném poškození mozku a s pacienty s nízkou motivací. Dokončuji psychologii na Filozofické fakultě UK. V minulosti jsem pracovala jako psovod a konzultantka u výslechu, kde jsem absolvovala výcvik v krizové intervenci a výcvik v chatové krizové intervenci. Působila jsem jako peer-konzultantka pro vojáky, kteří se vraceli ze zahraničních misí.

Ačkoli mám za sebou vlastní tragickou zkušenost, má cesta k Plzeňské zastávce vedla trochu oklikou. S Mirkou jsem se seznámila přes naše psy, poté jsem jela do Plzně na křest její knihy, i přesto, že jsem Mirku příliš neznala. Pár dní po křtu jsem pověděla Mirce o jedné mé plzeňské vzpomínce z dětství, které bylo spojené s místem, kde se křest konal. Ta mě pak okamžitě seznámila se Zuzkou, jejíž příběh se s tou mou vzpomínkou v něčem prolínal. Když jsem se dozvěděla, komu obě pomáhají, došlo mi, že jsem zvláštní souhrou (ne)náhod potkala dvě ženy, které „ví, jaké to je".

... že znají tu bolest, která je úplně jiná a v něčem zároveň stejná jako ta moje.

Ztratila jsem tři své nejbližší, stačila k tomu jen jedna sekunda. Zasáhlo mě to v době, kdy jsem ještě vlastně pořádně moc nevěděla, jak se ten život žije, co od něj vlastně chci, co v něm budu dělat... natož, jak v TUHLE chvíli najednou mám jít dál, co mám vůbec s tím žhavým uhlíkem na hrudi, prázdnotou v duši a klepajícíma se nohama dělat, jestli je to, co vnímám, cítím a chci, či nechci normální...

Uplynulo už mnoho let... Žiju dál. Je to jiné než dřív, má to jinou šířku i hloubku. Žiju tenhle jiný život a svoji zkušenost v různé formě sdílím s lidmi, kteří zrovna prochází podobným a chtějí či potřebují sdílet.

Pište na email: windsalmo@gmail.com

Podpořte nás

Transparentní účet: 2300334693 / 2010
Podpořte nás!
Darovací smlouva